Trei din cele patru grupe de juniori de la clubul nostru, în colaborare cu Liceul Teoretic „Liviu Rebreanu”, sunt calificate la turneele finale, a patra având șanse foarte mari să se califice.

La turneele finale se califică cele mai bune opt echipe din țară, pentru fiecare nivel de vârstă.

Juniorii 1 sunt pe locul 3 al clasamentului în seria 3 „Valoare”, cu 13 puncte acumulate în cele șapte jocuri. Deocamdată, este de juniori 1 este singura care nu și-a asigurat și matematic prezența la turneul final.

Juniorii 2 sunt deja calificați la turneul final, având opt victorii din nouă meciuri. AHC Potaissa Turda/LT „Liviu Rebreanu” a acumulat 41 de puncte.

Și juniorii 3 și-au asigurat calificare la turneul final, ocupând locul 2 al clasamentului în grupa Valoare 3. AHC Potaissa Turda/ LT „Liviu Rebreanu” a acumulat 43 de puncte în cele nouă partide disputate până acum în serie.

Junioarele 2 au câștigat toate cele cinci meciuri disputate până acum, acumulând 22 de puncte.

La juniori și junioare IV, echipele noastre sunt calificate la turneele semifinale.

Felicitări tuturor!