În această săptămână vor debuta turneele „Valoare” la nivelul juniorilor 1 și junioarele 2.

Junioarele 2 vor evolua începând de mâine în seria a IV-a, într-un turneu de sală ce va avea loc la Satu Mare. Din aceeași serie a IV-a, mai fac parte: CSS 2 Baia Mare, CSS Caracal, HC Craiova, LPS Slatina și Viitorul Cluj.

Turdecenele și-au păstrat punctele câștigate cu echipele cu care a evoluat și în grupa geografică (CSS 2 Baia Mare și Viitorul Cluj), urmând să evolueze doar cu celelalte adversare.

Programul formației noastre:

2 aprilie, ora 12:00, HC Craiova – LT „Liviu Rebreanu”/AHC Potaissa Turda

3 aprilie, ora 12:40, LPS Slatina – LT „Liviu Rebreanu”/AHC Potaissa Turda

4 aprilie, ora 09:00, LT „Liviu Rebreanu”/AHC Potaissa Turda – CSS Caracal

Returul acestor partide va avea loc în perioada 22-24 mai.

La turneul final se califică primele 2 clasate din fiecare serie.

Clasament:

  1. CSS 2 Baia Mare 16,5p
  2. CSS Caracal 16.5p
  3. LT „Liviu Rebreanu”/AHC Potaissa Turda 15,5p
  4. HC Craiova 14p
  5. LPS Slatina 4,5p
  6. Viitorul Cluj 4p

Juniorii 1 fac parte din seria a III-a, și vor evolua tot începând de mâine, la un turneu de sală ce se va desfășura la Turda. Din aceeași serie vor face parte: Poli Timișoara, Academia Minaur Baia Mare, CSM Reșița, LPS Târgu Mureș și CSS Hunedoara.

La fel ca și în cazul junioarelor, turdenii își vor păstra punctele câștigate în meciurile cu echipele din aceeași serie geografică (Academia Minaur Baia Mare și LPS Târgu Mureș).

Programul meciurilor:

2 aprilie, ora 12:00, CSM Reșița – AHC Potaissa Turda

3 aprilie, ora 15:10, CSS Hunedoara – AHC Potaissa Turda

4 aprilie, ora 10:00, AHC Potaissa Turda – SCM Politehnica Timișoara

Returul acestor partide va avea loc în perioada 7-9 mai.

Se califică primele 2 clasate, și cele mai bune două locuri trei, din cele trei serii.

Clasament:

  1. SCM Politehnica Timișoara 11p
  2. Academia Minaur Baia Mare 10p
  3. CSM Reșița 9p
  4. AHC Potaissa Turda 8p
  5. LPS Târgu Mureș 6p
  6. CSS Hunedoara 0p