Formația noastră a câștigat în această seară, 25-21, partida cu CSM Reșița, meci care a contat pentru etapa a XVIII-a, din cadrul Ligii Zimbrilor.

AHC Potaissa Turda a condus pe tot parcursul meciului, reușind să se desprindă la șapte goluri la pauză (7-14).

Repriza a doua a fost ceva mai echilibrată și pe fondul oboselii băieților noștri după deplasarea prelungită din Elveția.

Experiența superioară a formației noastre s-a văzut pe final de meci, când Turda a reușit să păstreze diferența pe tabelă.

S-a terminat 25-21 și pentru formația noastră urmează duelul cu elvețienii de la BSV Bern (duminică, ora 18:00).

Pentru formația noastră au marcat: Thalmaier (7), Ghiță (5), Szoke (4), Pavel (3), Cîntec (3), Iancu (2), Savic (1), Irimuș, Szopka, Pop, Ghivil, Pințoiu, Totoi, Dragas, Rohozneanu, Talas