Formația noastră a terminat la egalitate, scor 28-28, partida desfășurată în sala „Gheorghe Barițiu”, contra celor de la AHC Dobrogea Sud.

Primele 15 minute ale partidei au fost extrem de echilibrate, cele două echipe alternând la conducere. Totuși, jocul bun al turdenilor le-a permis elevilor lui Horațiu Gal să se distanțeze la patru goluri (14-10, min 24). Finalul reprizei le-a aparținut constănțenilor care au reușit să egaleze până la pauză (15-15).

Oaspeții au continuat evoluția bună și după pauză, reușind să se distanțeze, la rândul lor, la patru goluri (21-25, min 48).

Exact în opus față de prima repriză, finalul părții secunde le-a aparținut jucătorilor noștri, care au reușit să egaleze când mai erau 20 de secunde de joc, prin Thalmaier. La ultimul atac, Chikovani a trimis în bară, astfel încât partida s-a terminat la egalitate, scor 28-28.

Următorul meci al formației noastre va avea loc la Timișoara, duminică, de la ora 17:00.