Formația noastră a câștigat duelul de astăzi din Croația, scor 30-25, de pe terenul celor de la GRK Varazdin.

Prima repriză a fost mai echilibrată, cele două echipe intrând la cabine la egalitate, scor 14-14. În repriza a doua echipa noastră a forțat și a reușit să se impună, scor 30-25.

A fost cel de-al doilea meci din turneul din Croația și Slovenia, handbaliștii urmând să revină mâine în țară.

Pentru AHC Potaissa Turda urmează participarea la Cupa „Poli”, competiție ce se va desfășura la Timișoara, în perioada 16-17 august. Alături de Potaissa, vor mai participa Poli Timișoara, Metaloplastika Sabac și CSM Bacău.

GRK VARAZDIN – AHC POTAISSA TURDA 25-30 (14-14)

Pentru formația noastră au marcat: Laslo (2), Cîntec (4), Lazăr (3), Șandru (1), Ghivil (2), Ghiță (4), Terzic (3), Thalmaier (7), Pop (4).